USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Hostal Mulut Tulum Tulum Hostal Mulut Tulum Tulum Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Hostal Mulut Tulum

Förhandsbokning
2026-08-01
2026-08-02

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

58

Hostal Mulut Tulum 3*

 Gratis Wi-Fi

Gratis Wi-Fi på offentliga platser

 Mat/Dryck

Restaurang

 Rökning förbjuden

Rökfria rum

 Luftkonditionering
 Husdjur

Husdjur tillåtna


Förutom ett behändigt läge inom 5 minuters promenad från Super Chedraui, erbjuder det bekväma hotellet Hostal Mulut Tulum sina gäster soldäck, solterrass och picknickområde. På detta 3-stjärniga hotell erbjuds Wi-Fi i allmänna utrymmen.

Tulum arkeologisk utgrävningsplats ligger ungefär 2 km bort och Dos Aguas Park ligger en kort bit från det bekväma hotellet. 20 minuters promenad tar dig till centrala Tulum. Gästerna kan njuta av närheten till parque la croc, som ligger mindre än 12 minuters promenad bort. Du kommer att befinna dig inom 2,1 km från Parque Nacional de Tulum. Busshållplatsen to the beach är belägen inte långt från Hostal Mulut.

Rummen på detta boende har tvättmaskin. Vissa av dem har matplats och sitthörna, och är inredda med skrivbord.

Hotellet ligger alldeles runt hörnet från restaurangen La Martina Tulum med mexikanska rätter.

  • Lokala sevärdheter
  • Laguna Kaan Luum
    1113 km
  • Tulum Monkey Sanctuary
    1008 km
  • Pirámide del Pensamiento Positivo
    1364 km
  • Caleta Tankha Playa
    1467 km
  • Dos Aguas Park
    1282 km
  • Tulum Underwater
    1133 km
  • Terreno Expoferia
    1090 km
  • Casa de la Cultura
    1158 km
  • Flygplatser
  • Playa del Carmen Flygplats
    63 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Rökfria rum
  • Gratis Wi-Fi på offentliga platser
  • Parkering
  • Husdjur tillåtna
  • Rum/faciliteter för funktionshindrade
  • Säkerhet
  • Bagageförvaring
  • Brandsläckare

Mat och drycker

  • Gemensamt kök
  • Köksgeråd
  • Restaurang
  • Matplats utomhus
  • Picknickområde/bord

Aktiviteter och avkoppling

  • Solterass
  • Trädgård

Service

  • Flygplatstransfer (mot avgift)
  • Tvätt
  • Utflykts-/biljettservice

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Sittgrupp
  • Terrass
  • Trädgårdsmöbler
  • Matbord
  • Tvättmaskin

Hotellregler

Incheckning: från 14:30 till 22:30
Utcheckning: senast 11:00
Licensnummer3437
  • Information om extrasängar
  • Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från det 3-stjärniga hotellet Hostal Mulut Tulum?

    Det tar 20 minuter till fots att komma från det 3-stjärniga hotellet Hostal Mulut Tulum till centrum.
  • Hur långt är Playa del Carmen från hotellet Hostal Mulut Tulum?

    Det är 65 km mellan Playa del Carmen flygplats och hotellet Hostal Mulut Tulum.
  • 🕗

    Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på det 3-stjärniga hotellet Hostal Mulut Tulum?

    Gästerna på det 3-stjärniga hotellet Hostal Mulut Tulum måste checka ut vid 11:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på hotellet Hostal Mulut Tulum?

    Det genomsnittliga rumspriset på hotellet Hostal Mulut Tulum är 20$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta gästhus?

    På detta gästhus kan gästerna välja mellan Studio, Tvåbäddsrum och Standard Dubbelrum.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-01
2026-08-02

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Hostal Mulut Tulum, Mexiko

Av. Coba Sur S/N Km 0.7 ( Enfrente De La Cruz Roja)., Tulum, Mexiko

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © tulumtownhotels.com

All rights reserved